Jdi na obsah Jdi na menu
 


OSTRAVA - MĚSTO V POHYBU ?

15. 2. 2008
Posuďte sami. Když dnes jeden nejmenovaný běžec z tragédího běžeckého fóra zaslal na Ostravskou radnici dotaz asi v tomto znění:

"Chci dlouhodobě pracovat v Ostravě. A protože denně běhám, tak bych rád věděl jestli nebudou moje každodenní tréninky pro mé zdraví škodlivé vzhledem k znečištění místního ovzduší."

No a z Ostravské radnice mu přišla tato úpřimná odpověď:

"Dobrý den, ovzduší v Ostravě a okolí je nejhorší z celé EU - pokud jde o koncentrace nejrůznějších škodlivin a poletavý prach. Je to objektivně změřená pravda. Povolené limity jsou zde několikanásobně překračovány. V husté mlze večer v tomto období se moc dýchat nedá ..... Takže pokud chcete denně intenzívně běhat, doporučuji Vám úpřimně výběr jiné lokality ..... atd.
"

Nevím co si mám o tom myslet. Na co potom propagace myšlenky a hesla "Ostrava-Město v pohybu" ? Je koeficient zaměstnanosti opravdu tak důležitý i na úkor našeho zdraví ? A pokud to je s ovzduším v Ostravě tak špatné, tak co radnice dělá pro nápravu ? Co se děje s těmi vysokými pokutami, které snad velcí znečišťovatelé Ostravy platí ? Nestaví se za ty peníze náhodou nové obchodní centra na úkor již tak slabé zeleně ?

Největší znečišťovatel nejenom Ostravského ovzduší se nám všem zdejším občanům vysmívá - samozřejmě ho zajímají pouze co největší zisky. Nějaké investice do drahých zařízení na snížení emisí přece tyto zisky pouze snižují. Odpovědné osoby dělají na oko TY-TY-TY ! A přitom se s indickými vlastníky Mittal Steel (nebo jak se teď už po několikáte nazývají) kamarádičkují (domeček a autíčko to je moje pohodlíčko). Pragocentralistům to je jedno, protože daně do Prahy plynou a šedá Ostrava je od nich dostatečně daleko .....

Mám nějakou depku a je mi špatně. Jdu se raději vyběhat .... venku je mlha a tak doufám, že se neudusím.
 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

To chce klid a nohy v teple.

(Rosťa B., 17. 2. 2008 23:56)

Peťo musíme vydržet. Ostrava v pohybu to už je historické heslo. Neboj Ostrava je teď na vlně. Kajnar co by primátor, byť nejsem příznivcem ČSSD, to dá do kupy. Arcelor Millal Steel už dostává kapky. Vem si na trénink plynovou masku a máš klid, kór když běžíš z HA do Bartovic :-)